Start Aktualności Archiwum

II Zlot Kutnowskiego Środowiska Turystycznego "Zdwórz 2009"

Zapraszamy członków naszego Oddziału do udziału w drugim spotkaniu integracyjnym w Zdworzu. Dwa lata temu spotkanie odbyło się we wrześniu, były śpiewy przy ognisku, pieczenie kiełbasek i ziemniaków. Zabawa trwała do późnych godzin nocnych.
W tym roku rozszerzyliśmy imprezę na trzy dni, mamy nadzieję, że pogoda dopisze i każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie...

R E G U L A M I N

1.Cel:
- dobra zabawa w wyśmienitym towarzystwie
- poznanie walorów turystycznych Zdworza i okolic.
- propagowanie aktywnego wypoczynku
- integracja środowiska turystycznego
2. Organizator: Polskie Towarzystwo Turystyczno Krajoznawcze Oddział w Kutnie, Grupa Sympatyków Turystyki Kajakowej „K-jak Kutno”
3. Impreza dla członków i sympatyków PTTK Oddziału w Kutnie
4. Członkowie PTTK z opłaconą składką za 2009 rok są ubezpieczeni, pozostali ubezpieczają się we własnym zakresie
5. Osoby niepełnoletnie pod opieką osoby dorosłej
6. Termin i miejsce zlotu: Ośrodek wypoczynkowy „Relax” w Zdworzu, 31.07 – 2.08 2009r.
7. Koszty:
- doba na polu namiotowym: 10zł/osoba
- opłata za namiot: 5zł/doba
- opłata za parkowanie samochodu: 5zł/doba
- za dodatkową opłatą dostęp do gniazdka elektrycznego 230V, prysznic.
8. Dojazd i wyżywienie we własnym zakresie (nieopodal biwaku znajduje się sklep spożywczy)
9. Uczestnicy biorą udział w Zlocie na własne życzenie, koszt i odpowiedzialność
10. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone osobom trzecim przez uczestników Zlotu i przez nich spowodowane.
11. Dodatkowych informacji udzielają:
Tomasz Wieczorkowski tel: 664 056210 e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , GG: 6844820
Małgorzata Gołaszewska tel: 254 1357 (wieczorem)

Piątek (31.07.09)

godz. 17.00 – 20.00 - zakwaterowanie na polu namiotowym (jak ktoś zapomni namiotu stawia szałas lub liczy na bezdeszczową noc)
godz. 20.00 – posiłek wieczorny (zwany potocznie kolacją, np. grill, lody...)

Sobota (1.08.09)

godz 8.00 – 10.00 – śniadanie, przygotowanie do wyjścia na wycieczkę pieszą.
godz. 10.00 - wyjście na trasę pieszą: Zdwórz – Wincentów - Rezerwat Dąbrowa Łącka – Łąck - Rezerwat Korzeń – Zdwórz (13km) (około 26199 kroków, nie licząc poszukiwania szlaku i dreptania w miejscu)
godz. 14.00 – 15.00 - posiłek
godz. 15.00 - 20.00 – odpoczynek, konkursy, możliwość wypożyczenia sprzętu wodnego, mecz piłki plażowej. (Piłkę i piasek na plaży zapewnia organizator)

Dla chętnych konkurs „O źdźbło”
Konkurs polega na przedostaniu się na drugą stronę jeziora, zerwaniu przy brzegu źdźbła dowolnej nie będącej pod ochroną rośliny i dostarczeniu go na miejsce startu w jak najkrótszym czasie. Technika pływania dowolna. Twardziele płyną kraulem, miłośnicy zwierząt: żabką, delfinem lub pieskiem, odważni mogą popłynąć kajakiem, sprytni rowerem wodnym a ci, którym mało będzie chodzenia mogą iść na pieszo dookoła jeziora. Wygodnickich informujemy, że autobus PKS odjeżdża o godz. 17.30 a powrotny jest na drugi dzień, więc szanse na zwycięstwo są niewielkie. W nagrodę za udział w konkursie można zachować zerwane źdźbło.

godz. 20.00 – ognisko z kiełbaskami, (dla tych którzy powrócą po konkursie i będą mieli kije z kiełbaskami) piosenki turystyczne.

Niedziela (2.08.09)

godz. 8.00 – 10.00 – pobudka, śniadanie (w pobliskim sklepie może pozostać do jedzenia tylko ciepłe piwo...)
godz. 10.00 – 18.00 – wypoczynek nad jeziorem: kąpiel, mecz siatkówki, opalanie.
godz. 18.00 – 19.00 – powrót do Kutna (w dowolny sposób)