Start Aktualności Archiwum

Jutro Rajd Patriotyczny!

Email Drukuj
        Już jutro zapraszamy na krótki Rajd Patriotyczny zorganizowany z okazji Święta Niepodległości. Trasa będzie krótka, raczej prosta (z wyjątkiem wejść na wzgórze) i bardzo atrakcyjna. Warto wziąć aparaty fotograficzne i lornetki.

        Trasa będzie prowadziła terenami zielonymi okolic Lucienia Włocławsko-Gostynińskim Parkiem Krajobrazowym. Organizatorzy przewidzieli liczne atrakcje turystyczne, między innymi odwiedzą dwa rezerwaty przyrody oraz wejdą na punkt wysokościowy - najwyższe, 104 metrowe, wzniesienie w tamtych okolicach  (znajduje się wśród gęstych drzew, z dala od dróg, jest dość strome i trudne do znalezienia,  po wejściu na jego szczyt widać jak na dłoni okolice aż po horyzont). Łączna liczba kilometrów około 12.
Rajd, według planów, zakończy się ogniskiem (pieczenie kiełbasek) w ośrodku wypoczynkowym nad Jeziorem Lucieńskim. Planowany powrót przewidziany jest około godziny 21. Wszyscy uczestnicy otrzymają certyfikat potwierdzający udział w rajdzie oraz znaczek okolicznościowy. Możliwość zdobywania punktów na odznaki: Turysta Przyrodnik, OTP, krajoznawcze i regionalne.
Zbiórka jutro (środa)  o godzinie 14 przy fontannie miejskiej na Placu Piłsudskiego. Wszyscy zainteresowani udziałem proszeni są o wcześniejszy kontakt z organizatorami.
Szczegółowy regulamin zostanie umieszczony na stronie PTTK wieczorem. Organizatorzy: Bartosz Serenda, Mateusz Kieszkowski. (foto: be.es)