Start Aktualności Archiwum

PTTK KUTNO - archiwalnie

Email Drukuj
           Informujemy, że PTTK Kutno pracuje nad pozyskaniem wszelkich materiałów archiwalnych i bieżących związanych z ruchem turystycznym naszego regionu. Tej czasochłonnej pracy podjęła się Krystyna Dolat, sekretarz oddziału PTTK w Kutnie. Materiały posłużą  kolejnym pokoleniom turystów z PTTK, którzy za kilkadziesiąt lat, będą próbowali odtworzyć działalność naszych czasów. Zobacz jak Ty możesz włączyć się do tej pracy.

           Przede wszystkim potrzebne są materiały archiwalne: stare dokumenty, zdjęcia, relacje z wycieczek, notki prasowe, dokumenty, przezrocza. Wielu z nas posiada przecież stare zdjęcia z wycieczek w których przed laty brało udział. Zdjęcia te zostaną zeskanowane (skopiowane), ich kopia zostanie zapisana w wersji elektronicznej (komputerowej) i posłuży jako materiał PTTK. Oryginały wrócą z powrotem do właściciela w takim samym stanie jak do nas trafiły.  W taki sam sposób zostaną opracowane pozostałe materiały, w tym szczególnie dokumenty, relacje, wycinki prasowe. Oczywiście najbogatszym materiałem są jednak oryginały, które można przekazać PTTK. Jedno, dwa zdjęcia przekazane przez każdego członka PTTK daje sumę prawie 100 zdjęć, a więc już bardzo pokaźną ilość.

Interesują nas nie tylko zdjęcia i przezrocza, ale również reportaże, gawędy, opowieści i osobiste relacje z wycieczek. Jeśli Państwo nie macie tego spisanego, nie stanowi to żadnego problemu. Umówimy się na spotkanie "gawędziarskie" i wszystko po kolei zostanie spisane, ew. nagrane dyktafonem, a później zredagowane. Będzie stanowiło nie tylko pamiątke dla Państwa (którą Państwo otrzymacie, a jej fragmenty lub całość będzie w przyszłości publikowana), ale w bardzo konkretny sposób wzbogaci historię PTTK i ruchu turystycznego naszego regionu.

           Wszystkie osoby, które mają jakiekolwiek materiały turystyczne i chciałyby udostępnić te materiały, by można było je skopiować, albo na trwale przekazać PTTK proszone są o kontakt z Krystyną Dolat (024 254 42 00) lub Prezesem Oddziału Zygmuntem Szadkowskim. Można kontaktować się również osobiście z Prezesem Oddziału (w każdy ostatni piątek miesiąca) lub elektronicznie z redaktorem naszego serwisu ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ). Osoby, które chcą umówić się na spotkanie w celu zredagowania opowieści turystycznych i relacji z wycieczek mogą kontaktować się z Krystyną Dolat lub ze mną. Jeszcze raz gorąco prosimy o wsparcie.